piątek, 3 sierpnia 2012

Garnuszek

Słów kilka o garnuszku z Fisher Price....
Osinek dostał go od babci jak miał 6 miesięcy. Był maleńki i nie interesował się nim za bardzo. Już myślałam że będzie to nietrafiona zabawka. Ale od czasu do czasu włączałam mu te melodyjki wtedy mały przyglądał się świecącemu noskowi i lubił też gryźć klocki. Właśnie te klocki to były ulubione gryzaki. Mały lubił też je rzucać lub stukać nimi o podłogę. A odkąd zaczął siedzieć garnuszek jest jego ulubioną zabawką. Chętnie wkłada do niego nie tylko elementy z garnuszka ale też inne klocki. Potrafi tak nawet do 30 minut bawić się. Jest to dla mnie cenny czas gdyż mogę zrobić coś innego i nie mam dzieciolka pod nogami:) Czasami siadam i bawię się z nim. Lubię patrzeć jak Osinek stara się wkładać klocuszki w odpowiednie otwory, jaki jest skupiony i jak śmiesznie czasami się denerwuje jak mu nie wychodzi. Jeśli uda się trafić i klocek wpadnie do garnuszka bijemy brawo. Ta radość malująca się na twarzy mojego synka jest bezcenna. Nie mogę się napatrzeć na ten malujący się uśmiech i szczęście podczas zabawy.  Dla mnie zabawka niezniszczalna bo Osinek uwielbia go zrzucać ze schodów. Młodemu podoba się ten huk stukającej zabawki o płytki. Garnuszek jeździ z nami w dłuższe trasy i bawimy się nim w samochodzie.


Jak widać nie tylko klocki mieszczą się w garnuszku nasza Lenka była tak maleńka, że też w nim się mieściła

 Klocki to najlepsze gryzakiCieszymy się, że babcia zakupiła nam tak super zabawkę. Osinek ma zajęcie a ja mam zawsze chwilkę dla siebie:) A Wasze dzieciaki mają swoje ulubione zabawki, którymi zajmą się dłużej niż 5 minut?

5 komentarzy:

 1. Mamy takie zabawki np sorter ślimak Fisher Price.
  Mała na razie nie potrafi wkładać klocków przez odpowiednie otwory, ale za to można z nich ułożyć wieżę, a sam ślimak służy doskonale jako bębenek. No i dodatkowo gra.

  Dzieci lubią takie rzeczy, ale najdłużej zajmuje je moja komórka albo otwarty laptop... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komórka i pilot do TV to oczywiście najlepsze zabawki! Ja mam kilka ulubionych piosenek Osinka nagranych na komórce i jak Oskar mocno mi przeszkadza to mu daje telefon i mam spokój:)

   Usuń
  2. PILOT i KOMÓRKA są the best :-)

   Usuń
 2. Super taka zabawka, rozwija umysł dziecka, a i mama ma chwilkę dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. do niektórych zabawek trzeba dorosnąć. u nas tak było z piramidą edukacyjną. długo służyła za gryzak, a dziś już właściwie pożytkowana :)

  OdpowiedzUsuń