piątek, 22 marca 2013

"gagi"

Pewnie jesteście ciekawi co to są "gagi"  w języku mojego synka ?
Już tłumaczę, jeśli młody nie umie czegoś powtórzyć to najczęściej nazywa "to coś" gagi lub gugi. I tak gagi lub gugi w zależności jak mu pasuje to:
- klocki,
- mikołaj,
- choinka,
- okulary.

I właśnie o okularach i oczach wrażliwych na słońce chciałabym napisać kilka słów. Osinek odkąd pamiętam to strasznie nie lubił jak mu słońce świeciło w oczka. Gdy był malutki nie było mowy o spaniu w wózku jeśli twarz nie była przykryta pieluszką tetrową, jeśli wychodziliśmy na podwórko to małemu dłuższą chwilę zajmowało przystosowanie się do słoneczka. Dlatego w tamtym roku kupiliśmy mu okulary przeciwsłoneczne. Nie cieszyły się zbytnio zainteresowaniem. Młody często je ściągał a później marudził i piszczał,  jak mu słoneczko świeciło w oczka.  Przez to ciężko było nam jeździć samochodem w słoneczne dni.
W tym roku znów to samo wyjście na podwórko w słoneczny śnieżny dzień rozpoczynało się od słów : "mami oko boli" I problem bo mały zakrywał się rączkami lub zaczynał płakać. Dlatego spróbowaliśmy znowu założyć mu okulary i efekt był taki, że młody nie ściągał ich, bawił się i nie było problemów z oczkami. Teraz w każdy słoneczny dzień nie wychodzimy bez okularów. Młody jak się ubiera to już szuka "gdzie mojo gagi". W końcu nie ma problemów z jeżdżeniem samochodem czy spacerowaniem.

We wcześniejszych postach można zauważyć że Osinek jest w okularach:)

pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. słodki jest w tych okularach, prawdziwy mężczyzna z niego już ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas też awersja do słońca, jednak okulary nadal nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem i przychylnością Emilki. mam nadzieję, że zmieni zdanie.
  ja nosze okulary cały rok, nawet w taką pogodę jak dziś, gdy niebo było pochmurne, ale raziło mnie światło odbite od wszędzie obecnego śniegu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Oskar też tak ma, że nawet w pochmurny dzień razi go od śniegu. A w tamtym roku pomagał nam kapelusz bo wtedy słoneczko tak nie świeciło w oczka:)

   Usuń
 3. Bosko wyglada w tych okularkach :)u nas na topie słowo "gaga "co oznacza Biedronka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. A moi w domu zakładają okulary, a na dworze nie i koniec. Nie wiem jak ich przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń