poniedziałek, 18 maja 2015

W pogoni za wiewiórem ...
Biegowy weekend za nami.  W sobotę wzięliśmy udział w III Oleckiej 13-tce, wiewiórczą ścieżką, wokół jeziora Olecko Wielkie. Olecka impreza biegowa nabiera tempa, coraz więcej ludzi z całej Polski przyjeżdża i bierze udział. W tym roku na starcie stanęły 162 osoby. Pierwszym zawodnikiem który dobiegł do mety i pobił swój rekord z ubiegłego roku był Daniel Mikielski z Olsztynka. Młody chłopak który do mety dobiegł po 43:59 minutach. Podziwiam i nie wyobrażam sobie, że tak szybko można biegać!

Można biegać szybko ale można też w swoim tempie - czyli dużo wolniej - tak jak ja :)
Najważniejsze to, że bieganie to fantastyczny sport i coraz bardziej popularny bo przecież bieganie  zmienia życie na lepsze.

My rodzinnie biegaliśmy w sobotę. Dla dzieci były zorganizowane biegi na dystansach dostosowanych do ich wieku. Każdy mały uczestnik na mecie dostał medal. Nasz Oskarek wziął udział w biegu na 100 metrów. Ciocie dopilnowały aby Oski stanął na starcie w swojej grupie wiekowej.


To już drugi medal Oskarka w biegach. Rośnie nam mały sportowiec. Bardzo cieszę się, że synuś chce brać udział, nie boi się, nie wstydzi się i lubi to. Mam nadzieję, że jesienią także Junior stanie na starcie leśnego biegu na 11-go listopada.

Mężuś tak jak zaplanował tak przebiegł. Chciał zrobić 13km poniżej godziny i udało mu się. Długo przygotowywał się do tego biegu i pobił swój czas z ubiegłego roku o 7 minut. Jego tegoroczny czas to 58:28 minut. Był 40-tym zawodnikiem. Na metę wbiegł z synkiem.


Kilka słów o mnie. Nie przygotowywałam się jakoś specjalnie do tego biegu. Podeszłam na luzie. Planowałam aby przebiec w godzinę i 15 minut a udało się 1:13:31 minut. Czas super jestem zadowolona. Pobiegłam w koszulce dziewczyn z grupy Mamy Ruszamy. Ola i Ilona spisały się super bo koszulkę zamówiłam w ostatniej chwili a dostałam 3 dni przed startem. Dziewczyny  z grupy Biegowe Mamy i Mamy Ruszamy  zachęcają i motywują mamy do aktywności fizycznej, udostępniają treningi, przepisy i porady. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli któraś mama chce to zapraszamy do tych grup, bo tam nawet leniwe kluchy ruszą tyłek z kanapy.

Pokochaliśmy bieganie. To nasza wspólna pasja. Mam nadzieję, że za jakiś czas Junior do nas dołączy. 7 czerwca biegamy w Giżycku a jesienią planuję pierwszy półmaraton. Czas zacząć przygotowania aby przebiec te 21km.
Zapraszamy biegające mamy z Mazur i nie tylko na kolejne edycje Oleckiej 13-tki. Mało jest tak pięknych tras biegowych położonych nad jeziorem.

pozdrawiam
PODPIS

1 komentarz:

  1. Super rodzinna zabawa :) U nas bieg jest za tydzień ale niestety choroba nas uziemniła na cacy.

    OdpowiedzUsuń