poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Osinek


Uwierzycie, że mój Osinek 1 sierpnia skończył 2,5 roku!!!
Jakoś nie mogę w to uwierzyć bo dla mnie to jeszcze maleńki syneczek :)
Ale czas oszalał i niestety młody nie jest już dzidzią tylko upartym, małym facetem! (to chyba ma po mnie)
Dużo mówi, składa zdania i jasno określa swoje potrzeby. Chętnie opowiada co robił lub gdzie był. Pamięta nawet drobne szczegóły. Czasami negocjuje to co chce dostać, a czasami próbuje wymuszać- to najczęściej w przypadku słodyczy. Młody ma bardzo dobrą pamięć. Jeśli mu się coś obieca to on to pamięta i trzeba dotrzymać słowa bo inaczej zamęczy pytaniami i przypominaniem. Uwielbia plac zabaw i zabawę z dziećmi. Tylko  nie potrafi jeszcze zrozumieć, że inne dzieci mają swoje zdanie i nie zawsze zrobią to co on chce. Przez co często wynikają konflikty kończące się płaczem. Mały uparciuch chciałby aby wszystkie dzieci robiły to co on chce:)
Śpiewa piosenki z bajek i coraz chętniej tańczy. Najlepiej jeśli do tańca ma jakiegoś kompana np. tatę, misia lub Lenkę. Naśladuje ruchy wykonywane w teledyskach lub chce aby go naśladować. Takie wygibasy może skakać wykonywać przez długi długi czas :) Osinek ostatnio nauczył się śpiewać "koci koci łapci" i jego wersja brzmi tak:
"koci, koci apci, jedziem do baci, a od baci do cioci, wiju, dzidzi i gigi, koci koci koci" 
Ostatnio hitem są bajki:"Strażak Sam", "Bob Budowniczy", "Czerwony traktorek" i "Klub przyjaciół Myszki Miki". Oskar naśladuje sytuacje z bajek podczas zabawy np. strażak ratuje legowe ludziki, gasi pożar czy naprawia pociąg. 
Żeby nie przechwalić to mimo upałów nie mamy problemów z jedzeniem. Od jakiegoś czasu skończyło się bieganie za dzieckiem z widelcem. Teraz jak jest obiad siadamy wspólnie do stołu i Oskar pięknie zjada swoją porcję. Uwielbia surówki! Obiad bez warzyw to nie obiad. Nadal nie umie sam jeść zup i szybko zniechęca się jak się wybrudzi. Jakiś taki czyścioszek mi rośnie :) Na reszcie młody polubił makaron i ryż do kaszy jeszcze nie może się przekonać. Nadal nie lubi placków, naleśników, kisielu, sera żółtego. 
Jest już w 100% odpieluchowany! Sporadycznie budzi się w nocy na siku. Najczęściej śpi do rana bez pobudek.
Osinek stał się bardzo samodzielny. Sam ściąga sobie buty i chowa do szafki czy bluzę i wiesza na wieszak. Przed kąpielą sam się rozbiera i ubrania wrzuca do kosza na brudną bieliznę - wcześniej najchętniej wszystko rozrzucał po całym domu. Uwielbia myć zęby i ręce po kilkanaście razy dziennie. Musiałam zabrać mydło z umywalki bo buteleczkę potrafi zużyć w 3 dni:)

Mój komuterowiec :)

pozdrawiam 

12 komentarzy:

 1. tak, po dzieciach widzimy jak szybko płynie ten czas

  OdpowiedzUsuń
 2. co mogę dodać? wypisz ,wymaluj - wspaniały STARSZY BRAT :-) juz niedługo... :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to prawda do terminu zostały 3 tygodnie:)

   Usuń
 3. Moje dziewczyny też lubią Klub Przyjaciół Myszki Miki ;) o śpiewach i tańcu nie wspominając :). Dorośleje ten Twój mały mężczyzna:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam się że ja też lubię tę bajkę i czasami oglądam z młodym:)

   Usuń
 4. Czas leci w zastraszającym tempie ! Ja nie mogę uwierzyć, że moje dziecko za miesiąc kończy 1,5 roku:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj to prawda dzieciaki rosną jak szalone:)

   Usuń
 5. rzeczywiście czyścioch z niego :)
  zazdroszczę tej samodzielności i gadania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby jeszcze swoje zabawki tak sprzątał tak często jak myje ręce:)

   Usuń